Chmielnicki
Polski cmentarz w Chmielnickim (d. Płoskirów)
Nekropolią opiekuje się miejscowa wspólnota polska - Franciszek Miciński oraz Irena Medlakowska.
Cmentarz mieści się przy Moście Kamienieckim. Teren cmentarza ciągnie się pasem 150-170 metrów na przestrzeni kilometra.
Nagrobki najlepiej zachowane w środkowej części cmentarza ze strony ulicy Kamienieckiej. Tutaj mieszczą się bardzo bogate w szczegóły architektoniczne pomniki Leonowi i Annie Kobiec z Domańskich, Ryszardowi Klatte, Janowi Żołkiewskiemu, Adolfowi Czarneckiemu, angielskiemu żołnierzowi Wiktorowi Edwardsu (1917 r.). Na innych cennych nagrobkach widać ślady zniszczeń z czasów radzieckich.
Igor Płachotniuk, 10-13 czerwca 2018 r.

Хмельницький - Плоскурів, польське католицьке кладовище.
Опікуються від польської громади кладовищем краєзнавець Франц Міцінський моб.097 495 10 74; голова міської ГО «Спілка поляків» Ірена Медляковська моб.096 444 81 10.
Кладовище знаходиться біля Кам’янецького мосту, по вул. Кам’янецькій( щойно перейменована з вул. Фрунзе), виходити на зупинці тролейбусів маршрутів № 7,11,12,14,15, 16,17 «Дитяча лікарня». Саме тут біля зупинки верхній пішохідний вхід на кладовище з трьох зі сторони головної вулиці Кам’янецької (див.схему). З цього боку головної вулиці кладовище відокремлює по прямій лінії огорожа з сучасних бетонних декоративних плит. Територія кладовища простягається смугою шириною 150- 170 м. з півд.- заходу у північно-східному напрямку до 1 км., з нахилом від вказаної зупинки тролейбуса до Кам’янецького мосту. Нижня частина кладовища, приблизно 1/5 всієї території, займає православне кладовище.
Найкраще польське кладовище збереглось в середній частині кладовища між верхнім і середнім пішохідними входами з боку вул. Кам’янецької (див.схему). Саме тут знаходяться неординарні за архітектурою і скульптурою надгробні пам’ятники, аналогів яких більше ніде у нашому регіоні не зустрічались – подружжю Леону та Анні Кобец з Доманських, Рішарду Клятте, Поруч більш скромні пам’ятники Яну Жолкевському і  Адольфу Чарнецкому, англійському льотчику Віктору Едварсу, загиблому в серпні !917р. На жаль, кілька  найбільших пам’ятників з явно збитими сильними ударами гострих предметів (схоже на удари сокир) всіх надписів.  
Великою проблемою кладовища стало захоплення в часи комуністичного правління території кладовища (див.схему). Завдяки знайденим в архівах картам краєзнавець п.Франц Міцінський переконливо довів, що комунальне підприємство «Міськсвітло», а також московський патріархат і житловий будинок  колишніх співробітників КГБ знаходяться на території польського католицького  кладовища. Останні мітинги громадськості примусили міську владу відмінити своє же рішення про надання тут земельної ділянки московській церкві (УПЦ МП), яка поставила тут вагончик і приробила купол-баню над ним та й ще деяке обладнання для імітації звуків дзвону і обгородило високим парканом.
Автор звіту висловлює щиру подяку п. Францу Міцінському, п. Ірені Медляковській за сприяння  у праці на кладовищі і за надання різноманітної важливої інформації.
10-13 червня 2018р.  Ігор Плахотнюк